preloader
Instagram
Facebook
Youtube

Historia

W bliżej nieokreślonych czasach...

w Karkonoszach żył szalony chemik Olo, potomek karkonoskich zielarzy.  W wyniku wielu eksperymentów, wynalazł on formułę pozwalającą powiększać żywe organizmy.

Dowiedziawszy się o tym źli ludzie wysłali swoich agentów, by zdobyli tę niezwykłą recepturę.

Przy jej pomocy chcieli zawładnąć światem.  Informacja o tym dotarła do Ola, który nie chcąc dopuścić do tragedii postanowił  zniszczyć wszelką dokumentację dotyczącą preparatu i ukrył się w nieznanym miejscu

Opuszczając w pośpiechu swój „Domek w Karkonoszach”...

... jedyną próbkę formuły wylał za okno, by ta nie dostała się w ręce zdesperowanych agentów. Nie pomyślał wówczas o konsekwencjach swojego czynu... Preparat trafił na trawnik, na którym znajdowały się różne owady. 

Jakiś czas później

...do Ducha Gór - Karkonosza zaczęły docierać informacje o gigantycznych owadach pojawiających się w różnych częściach jego królestwa...

Aby zapobiec zaburzeniom ekosystemu...

...Karkonosz nakazał swoim strażnikom patrolującym różne zakątki jego gór, wyłapać wszystkie owadogiganty i umieścić je w jednym miejscu. W miejscu ,do  którego drogi Gościu chcemy Ciebie teraz zaprosić.

Zapraszamy do wizyty w naszym Parku. Nieważne czy masz lat 2 czy 102, to miejsce jest dla każdego. Piękny widok na Karkonosze, piękne aranżacje miejsc, zaskakujące postaci i w końcu intrygująca historia, to atuty , które wyróżniają nas na tle innych tego rodzaju Parków na całym świecie (-:

Do zobaczenia...

Jelenia Góra


10 min samochodem

Karpacz


15 min samochodem

Szklarska Poręba


5 min samochodem

Wrocław


90 minut samochodem

Śnieżka


305 min pieszo

Świeradów zdrój


40 minut samochodem